KORE CİLT BAKIM - Göz çevresindeki kırışıklık & koyu halkaları gidermek için ne yapmalı


Gözaltı kırışıklığı ve koyu halkalar yaş ilerledikçe en önemli cilt sorununumuz. Peki bunu azaltmak ve gergin bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyız? Bu yazıda en etkili Kore göz bakım rutinini ve ürünlerini tanıtıyoruz.

Adım 1 - Öncelikle göz altınızı temizleyici ile makyajdan arındırın.

Laneige - Lip & Eye Remover Waterproof 150ml

sonraki aşamada çok etkili iki alternatif yöntemden birini kullanın. 

ALTERNATİF 1 (Maskeli tedavi)

Adım 1 - Göz altı kırışıklıklarını ve koyu halkaları azaltıp hızlı bir cilt yenilenmesiyle cilt rengini aydınlatmak için aşağıdaki özel maskeyi uygulayın. Spatulayı kullanarak çıkardığınız iki adet maskeyi gözaltınıza yapıştırıp 20dk bekleyin. Ve ardından çıkararak ikinci adıma gidin.

Shangpree - Gold Black Pearl Hydrogel Eye Mask (60 Adet)

 

Adım 2 - Göz altını iyice beslemek ve sıkılaştırmak için deniz yosunundan elde edilmiş Innisfree Jeju Lava Seawater Eye Serumu kullanın. Bunun için serumu parmak uçlarınıza dökerek hafifçe göz kenarlarınıza uygulayın.

Innisfree - Jeju Lava Seawater Eye Serum 20ml

 

Adım 3 - Ve en son aşamada ise Jeju deniz bitkilerinden hazırlanmış, yoğun nemlendiricili, besleyici ve siyah lekeleri azaltıcı Innisfree Eco science göz kremini kullanın. Bunun için kremi hassas bir şekilde gözaltınıza uygulayın.

Innisfree - Eco science eye cream 30mL

 

ALTERNATİF 2 (Sade Tedavi)

Gözaltınızı iyice beslemek, koyu lekeleri aydınlatmak ve kırışıklıkları azaltmak için Cremorlab - Shadow-Off göz kremini cildinize hafifçe masaj yaparak uygulayın.

Cremorlab - Shadow-Off Eye Cream 15ml